Laagrid nii lastele kui ka lastele koos vanemate ja vanavanematega. Tule ja naudi Eesti imelist suve Allika talu laagris, Raplamaal!
Estlike eesmärgiks on pakkuda põhiliselt lastele meie armsal kodumaal aktiivset arendavat tegevust, erinevaid oskusi, positiivseid mälestusi ja rõõmurohkeid suvesid - et neil oleks mida lapsepõlvest meenutada. Vaatamata maailmas toimuvale on see meie väikeses ja armsas Eestis võimalik.
Meie laagrites saavad lapsed olla palju värskes õhus, ratsutada, teha oma kätega kauneid asju, leida uusi sõpru, tunda koosolemisest ja - tegemisest rõõmu - see kõik hoiab meid elus ja õnnelikena!
Vaata 2024 toimuvaid laagreid veebist, registreeru, jaga ja saada kutseid ka Facebookis!
Mida laagrites teeme?
1. Esiteks ratsutamine ja loomadega suhtlemine
Meie talus on 15 hobuslast, sh 8 hobust ja 7 miniponi, hetkel saab neist 11 ratsutada, osad on tööks noored, aga pai meeldib neilegi. Talus on veel jänesed, koer, kassid, kanad, haned, pardid, jooksupardid ja kuldkalad. Üks lastelaagrite traditsioone on, et iga laagri alguses valivad lapsed endale lemmiklooma, kelle eest hoolitsevad kogu laagri aja. Esimesel päeval antakse lapsele looma eest hoolitsemiseks vajalik info, räägitakse, mida sööb, kui tihti, õpetatakse, kust ja kuidas toidu leiab jne. ja laagri lõpus saab laps kirjeldada, mida õppis, kuidas talle meeldis ja milline side loomaga tekkis.
Igapäevaselt toimub 1-2 ratsutamistrenni, lastele tutvustatakse hobuste, ratsutamise ja rakendisõiduga seotud teadmisi. Ühel laagripäeval käime matkal, kus lapsed vastavalt oma oskustele ja soovile, kas ratsutavad, sõidavad hobuvankris või jalgrattaga. Laagri lõpus esinevad oskajamad kadrillidega ja vähem oskajad näitavad, mida laagris õppisid.
2. Teiseks akrobaatika ja tsirkus
Akrobaatikat teeme, nii maas kui õhus, nii paaris kui üksi, lisaks hüppeid airtrackil ja trampetil. Aladest õpime žongleerimist rättide, pallide, rõngaste ja kurikatega, taldrikute ja poide keerutamist, trikke hularõnga ja diabologa ning monorattasõitu. Laagri lõpuks valmib 1-2 kava.
3. Kolmandaks kunst
Põhiliselt portselanimaal ja klaasisulatus ning klaasimaal. Kuid õpime ka hobuseid looduses joonistama, oleme teinud installatsiooni putukahotell, kollaažis unistuste tahvlit jm. Plaanime teha makrameed, nahkehistööd ja küünlaid. Alati teevad lapsed endale Allika talu logoga särgid ja vähemalt ühe portselanimaalis meene (tass, taldrik)
Lisaks õpivad lapsed nädalases laagris 1-2 showtantsu ja 1 rahvatantsu, teevad ise väikeses grupis ühe loomingulise liikumiskava või muusikapala, parimad esitatakse vanematele.
Laager lõppeb 1-1,5 tunni pikkuse esinemiskava ja tsirkuse töötajaga vanematele ning laste valmistatud küpsisetordi söömisega.
Meie lastelaagrite tegemise lugu algab 2014. aastal, kui Tallinnas tegutsev Tsirkusestuudio Folie toredad treenerid tulid oma oskusi jagama Varbola Lastead-Algkooli lastele. Sama aasta lõpus sai tsirkusestuudio kutse osalemiseks rahvusvahelises heategevuslikus projektis Brave Kids (BK), mis on rahvusvaheline laste kultuuri- ja haridusprogramm ja natuke ka nagu laager. Kui BK rohkem huvitab, vaata siia.
Laagrite tegemine Allika talus algas 2019. aastal. Aastatel 2019-23. on tehtud 19 erineva pikkese ja formaadiga laagrit, meil on olnud lisaks suvelaagritele, õpihuvilaagrid, koroonakriisist väljumise laagrid ja ukraina noorte lõimumise laagrid. Pilte meie tegemistest leiate galeriist.
Meeskond, kellega koos saate laagris olemist nautida:
Gaili Ilisson - laagrijuhataja/kunsti töötoad (Kõrgharidus,
pedagoogika, psühholoogia, magistri kraad, laagrikasvataja-juhataja, tase 6,
OT004115)
Natalia Cherneiko - laagrikasvataja/akrobaatikatreener (Kõrgharidus, pedagoogika, magistri kraad, laagrikasvataja-juhataja, tase 6, tunnistus 003246, vanemtreener, tase 7, 175063)
Elyca Edovald - laagrikasvataja/tsirkusealade treener (Laagrikasvataja-juhataja, tase 6, OT007413, nooremtreener, tase 4, 176075)
Marika Viisimaa - loodusainete töötoad (Kõrgharidus, keemia, doktorikraad)
Sofi Aršas - kunsti töötoad (Kõrgharidus, klaasikunst, magistri kraad, kunstnik, kunstiõpetaja)
Gabriel Ilisson - laagrikasvataja (Laagrikasvataja tase 4, akrobaat, sportvõimleja, loodusesõber)
Kristin Kaasik - laagrikasvataja (Laagrikasvataja tase 4, ratsasportlane)
Oleg Ostaptšuk - kogenud abikasvataja (Akrobaat, sportvõimleja)
Valev Ilisson - laagrikorraldaja, tehniline abi ja tugi, leiutaja ja ära tegija:) (Kõrgharidus, jurist, tehnikateadja)
Lisaks osalevad laagrites erinevad vabatahtlikud.
Brave Kids
Rahvusvaheline haridus- ja kultuurivahetuse programm lastelt lastele. Brave kids koduleht.Loe lähemalt...
Visioon
Esimeseks eesmärgiks on meie armsal kodumaal lastele aktiivset, arendavat tegevust pakkuda, et neil oleks mida lapsepõlvest meenutada, positiivseid mälestusi, erinevaid oskusi ja rõõmurohkeid suvesid luua.
Meie eesmärk oli enne koroonat muuta Eesti Brave Kids'i üheks iga-aastaseks läbiviimise kohaks. Projekt hõlmab Eesti ja välisriikide laste gruppide võõrustamist ning erinevate riikide kultuure ja tavasid tutvustavate töötubade läbi viimist ja teiseks oli saata igal aastal Eesti laste grupp osalema mujal riikides toimuvatele kogunemistele Brave Kids programmi raames. Aga nüüd on programmgi muutunud ja hetkel keskendume kodustele tegemistele.